Upraženo Brazil Diamond - 10 kapsúl pre Nespresso kávovary

Upraženo Brazil Diamond - 10 kapsúl pre Nespresso kávovary

Skladom - Dátum doručenia 28. 9. 2023
6.60
BRAZIL/ARABICA 
DIAMOND CASTANHA NY2 17/18, SS FC NATURAL
Chuťový profil: Intenzívna čokoládová chuť, v ktorej objavíte oriešky spolu s bobuľovitým ovocím.
Cuppingové skóre: 82,5 = VÝBEROVÁ KÁVA
Ocenenie: Naša pražená káva Brazil získala ocenenie GREAT TASTE AWARDS 2022 GREAT TASTE AWARDS 2023 


O brazílskej káve

Dnes sa spoločne pozrieme do Brazílie - krajiny káve zasľúbenej! Vďaka 2.3 miliónmi hektárov plantážnej plochy (čo je asi 2,3 milióna futbalových ihrísk, čo je teda skutočne veľa!) je Brazília najväčším producentom Arabika kávy na svete. Vzhľadom na veľkosť zeme sa tu nachádzajú tri podnebné pásy (rovníkový, subtropický, mierny), ktoré sú ideálnym prostredím pre pestovanie rôznych druhov kávovníkov. Káva Diamond, ktorú vám aktuálne ponúkame, je skutočným klenotom medzi kávami - vyniká svojou kvalitou a chuťou:)

br2 br1 br3

O podmienkach pre farmárov


Naša káva Diamond pochádza z oblasti Minas Gerais v juhovýchodnej časti Brazílie. V tejto úrodnej oblasti kávu pestuje takmer každý. Preto tu funguje veľké množstvo družstiev, vďaka ktorým majú jeho členovia možnosť zdravotnej podpory, štipendií či ďalšieho vzdelávania v oblasti poľnohospodárstva. Vo všetkých projektoch je kladený veľký dôraz na udržateľné poľnohospodárstvo a kroky vedúce k zníženiu negatívneho vplyvu pestovania kávy na životné prostredie. Medzi ekologické formy pestovania kávy sa radí napríklad zhromažďovanie vody zo spracovateľských mlynov, ktorá sa pomocou špeciálnej techniky ďalej využíva pri čistení odpadových vôd. Pre väčšinu obyvateľov je kávovník hlavným zdrojom príjmov, a preto sa mu miestni farmári venujú s láskou.

ob8  kapsule

O chuti

Kávové plantáže sa nachádzajú vo výške nad 1100 m.n.m, čo chuti kávy zaručuje vysokú kvalitu. Káva Brasil Diamond je preslávená sladkou a vyváženou chuťou, ktorú odborníci ohodnotili cuppingovým skóre 82,5, čo značí, že sa jedná o výberovú kávu. Chuť je jemná a snúbi sa vo ňom čokoládové a orieškové tóny s ovocným nádychom. Aróma je príjemná, neobsahuje stopy horkosti. Pre svoje vlastnosti sa skvele hodí predovšetkým na prípravu espressa, poteší ale aj milovníkov alternatívnych spôsobov prípravy.

Táto káva je spracovaná metódou natural, alebo suchou metódou, ktorá je zo všetkých metód najstaršia. Pri starostlivom zbere a sušení ponúka káva spracovaná suchou metódou výbornú arómu a sladkú chuť. Niektorí ju prirovnávajú k ovocnému šalátu alebo kompótu. Ide navyše o najekologickejšiu metódu spracovania. Po zbere sa kávové čerešne rozprestrie v tenkej vrstve na sušenie na slnku, kde sa musí pravidelne obracať a po vysušení je nutné mechanicky očistiť zrnká od dužiny so šupkou. Pokiaľ je celý proces vykonaný správne a zodpovedne, dodá káve „plnšie telo“ a veľmi zaujímavú chuť s nádychom ovocia.

Aké sú naše kapsule?

Našu kávu sme naplnili do kompostovateľných kapsúl. Tie sú zo zmesi zo zvyškového materiálu pri spracovaní kukurice, zemiakov, hrachu, cukrovej trstiny a repy a sú plne kompostovateľné v domácich podmienkach. Kapsule sú naplnené tak, aby ste si mohli jednoducho a rýchlo vychutnať šálku espressa tej najvyššej, výberovej kvality. Odporúčaný objem prípravy nápoja je tak 30-40 ml.

Top 3 odporúčaní Pridať doporučenie
K tomuto produktu nebolo zatiaľ vložené žiadne hodnotenie. Buďte prví, kto pridá doporučenie .

Nakupujte s nami bez obav

DOPRAVA
zadarmo
Na každý nákup nad 45 Eur cez Zásielkovňu, lebo nad 100 Eur cez PPL.
ČERSTVÁ KÁVA
z Beskyd
V Beskydách pre vás pražíme vlastnú kávu z bôbov z celého sveta. Denne av malých dávkach.
VERNOSTNÉ BODY
za každý nákup
A potom ich môžete uplatniť ako zľavu na nákup.